Często właściciele małych mieszkań martwią się, że ich wnętrze jest klaustrofobiczne a wyglądem przypomina klitkę. Niektórzy decydują się na wyburzenie ścian, ale żeby to zrobić, trzeba skonsultować się z konstruktorem, który określi czy mogą one w ogóle zostać zburzone. Poza tym wyburzanie wbrew pozorom jest kłopotliwe, ponieważ wiąże się z hałasem, kurzem oraz koniecznością zamówienia kontenera na gruz.
W mieszkaniu, które sprawia wrażenie małego nie tylko nieprzyjemnie się mieszka, ale również trudniej je sprzedać czy wynająć. W końcu trzeba być naprawdę wyrachowanym człowiekiem, żeby zachęcić kogoś innego do lokalu, który wzbudza w przekonującym negatywne emocje…
Jeżeli mały metraż jest jednak wystarczający dla Twoich potrzeb, a chodzi jedynie o wartości estetyczne wnętrza, to nie ma czym się martwić. Istnieje parę sposobów, które sprawią, że mieszkanie będzie wyglądało na bardziej przestronne i atrakcyjne.

Gra barw

Odpowiedni dobór koloru ścian i sufitów sprawia, że wnętrze wydaje się większe niż jest w rzeczywistości. Dobrze sprawdzają się barwy jasne, zimne (np. błękit), pastelowe, biel i szarość. Przy wyborze koloru ścian powinniśmy unikać kolorów ciepłych (np. czerwień, pomarańcz) i ciemnych (np. czerń, brąz). Jeżeli ktoś lubi tapety, powinien wybrać te z delikatnym wzorem. By efekt powiększenia był pełniejszy, dobrze by podłogi były koloru podobnego do ścian.

Lekki design

Wybrane do ciasnego wnętrza meble powinny zachwycać lekkością i wygodą. Najlepiej jeśli będą białe, oszklone i odbijające światło. Dzięki temu nie będą się rzucały w oczy. Przy ułożeniu mebli ważna jest symetria. Harmonijne rozplanowanie sprzętu sprawia, że wnętrze wygląda nie tylko przestronnie, ale również estetycznie.Częstym grzechem ludzi, którzy wyposażają swoje mieszkania jest nadmierne wypełnianie wnętrza. Zanim postawimy jakiś mebel, powinniśmy zastanowić się, czy jest on konieczny, czy nie da się go zastąpić niczym mniejszym i lżejszym. Wygodnym rozwiązaniem są składane meble, które nie tylko zajmują mało powierzchni, ale również są wielofunkcyjne.

Odbicie Twojego wnętrza…

Doskonale w kwestii optycznego powiększenia sprawdzają się również duże lustra powieszone na wolnych ścianach. Dzięki nim wnętrze będzie wyglądało przyjaźnie i komfortowo. Polecane są lustra bez ram, ale jeżeli już muszą mieć ramy niech chociaż mało rzucają się w oczy.
Jest jeszcze kilka tricków optycznie powiększających przestrzeń, ale jak każdy dobry iluzjonista nie zdradzimy Ci wszystkich naszych sztuczek. Twoje mieszkanie jednak może znacząco zyskać dzięki naszej eksperckiej wiedzy jak przygotować je na przyjęcie nowych lokatorów. Wystarczy tylko, że zdecydujesz się skorzystać
z naszych usług.

Zobacz też: Styl loftowy dla każdego